دانش تجهیز طب آسا

تجهیز تخصصی مطب دندانپزشکی

ویروس کرونا در ایران

کشور چین در حال ساخت بیمارستانی مخصوص برای این بیماران می باشد .

احتمال ورود ویروس کرونا به ایران

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت درباره احتمال ورود ویروس کرونا به ایران اظهار کرد:

این ویروس وارد ایران خواهد شد، اگر کشوری مدعی شود که اجازه نمی دهم ویروس وارد شود، حرف غیرعلمی زده شده است. همه کشورها چهار وظیفه داده‌اند. مسائل را به مردم آموزش دهند، اگر کسی مبتلا شد، کار او به بیمارستان کشیده نشود،

اگر فرد در بیمارستان بستری شد، مراقبت خوبی از او صورت گیرد و و بیشتر از گروه های پرخطر مانند افراد مسن و بیماران قلبی و ریوی مراقبت شود.

اگر مبتلایان به این ویروس در بیمارستان بستری شدند، مراقبت خوبی از آنها شود و کار آنها کمتر به بخش های ویژه کشیده شود و بالاخره مبتلایان، کمتر جان خود را از دست بدهند.

گویا بیان کرد: زمانی که ویروس وارد کشور شود، ما آن را پنهان نخواهیم کرد، باید توجه داشت، این بیماری مسئله نگران کننده‌ای نیست که بخواهیم پنهان کنیم، این ویروس در دوران نهفتگی هم قابل انتقال است.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت درباره قنطینه یا ایزوله کردن مسافران چینی اظهار کرد:

کسانی که وارد کشور می‌شوند به ۳ گروه تقسیم می‌کنیم، گروه اول کسانی هستند که فاقد علامت و سالم هستند، آنها را آموزش می‌دهیم که اگر علامتی پیدا کردند با وزارت بهداشت تماس بگیرند،

به این افراد  توصیه می کنیم تا ۲ هفته از تماس و رفت و آمد با دیگران خودداری کنند،

گروه دوم افراد با علائم خفیف هستند که در این صورت نمونه ‌برداری و وضعیت فرد را روزانه پیگیری می‌کنیم، اگر حال آنها فرد به وخامت رفت، او را به بیمارستان منتقل می‌کنیم و تحت مراقبت قرار می‌دهیم.

۶ مورد مشکوک به ویروس کرونا در ایران

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت  درباره موارد مشکوک به ویروس کرونا در ایران اظهار کرد:

تا به امروز ۶ مورد از موارد مشکوک گزارش شده است  که همه را بررسی کردیم،

این موارد در شهرهای قم، تهران، یزد و تبریز شناسایی شده بودند که نتایج آزمایش همه آنها منفی بود.

۲ بیمار مشکوک به کرونا روز گذشته در تبریز بستری شدند و جواب آزمایش هر ۲ بعد از ظهر امروز حاضر شد که این دو فرد مبتلا به آنفلوانزای نوع B بودند.

گویا اظهار کرد: این عفونت درمان اختصاصی و داروی خاص ندارد. حتی درباره داروهای ضد ایدز به این نتیجه رسیدند که نتیجه زیادی ندارد،

بیمارستان های خاصی را در همه استان ها برای پذیرش و مراقبت از بیماران احتمالی مبتلا به کرونا ویروس جدید در نظر گرفته و رایزنی کرده ایم،

حتی بیمارستان های خصوصی را در نظر گرفته ایم تا اگر فردی خواست در این بیمارستان ها بستری شود، این امکان فراهم باشد.

گویا درباره درمان ویروس کرونا بیان کرد: در مورد درمان و داروی کرونا ویروس جدید باید صبر کرد و دانشمندان به دنبال پیدا کردن دارویی برای آن هستند اما تا کنون هیچ داروی اختصاصی برای این بیماری وجود ندارد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت درباره منشاء ویروس کرونا بیان کرد:

شروع بیماری را به بازار فروش آبزیان ربط می‌دهند در صورتی که در فیلم آن همه نوع حیوانی از گوشت سگ و گربه گرفته تا انواع و اقسام ماهی‌ها و خفاش وجود دارد، لذا دشوار است که بتوان فهمید منشاء آن خفاش بوده است.

او با اشاره به راه های انتقال ویروس کرونا اظهار کرد: ویروس از طریق خوردن، تماس و تنفس در فضضایی که حیوان وجود دارد، منتقل می شود اما کنون ویروس از طریق انسان به انسان  و با قطرات تنفسی به سرعت منتقل می شود،

اگر فرد بیمار یک شیء را لمس کند و فردی بعد از بازه زمانی کوتاه همان شی‌ء را لمس کند، احتمال ابتلا به ویروس کرونا وجود دارد.

مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا

استفاده از ضدعفونی کننده های دست و ژل دست برای از بین بردن ویروس ها توصیه می شود .

گویا مهمترین راه پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا را  رعایت بهداشت و شست و شوی دست ها دانست و گفت:

البته باید توجه داشت که ویروس از انسان به انسان منتقل می‌شود و ما باید رعایت آداب تنفسی را بکنیم، شست‌وشوی دست‌ها واقعا اهمیت دارد.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت  درباره تاثیر استفاده از ماسک در پیشگیری از ویروس کرونا بیان کرد: استفاده از ماسک برای کادر درمانی ضروری است نه مردم عادی و ما ماسک را برای مردم عادی توصیه نمی‌کنیم.

او ادامه داد: اکثریت قریب به اتفاق موارد بیماری کرونا ویروس جدید، در افراد 10 تا 90 ساله بوده است و افراد کمتر از 10 سال،

به ندرت به این بیماری مبتلا شده اند، افرادی که بر اثر کرونا ویروس جدید، جان خود را از دست داده اند شامل افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای بوده اند.

گویا گفت: سفیر ایران در چین و همکاران ما در وزارت امور خارجه در زمینه کرونا ویروس جدید، زحمات بسیار زیادی کشیدند، هیچ راه قطعی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونای جدید، مانند استفاده از داروی گیاهی و ضدعفونی کردن فضای منزل، وجود ندارد

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت اظهار کرد: راه های پیشگیری از کرونا ویروس جدید ساده و شامل شستشوی مداوم دست ها و رعایت آداب تنفسی مانند گرفتن دستمال جلوی دهان به هنگام عطسه است.

کلیه حقوق طراحی این سایت در اختیار شرکت دانش تجهیز طب آسا است